Anasayfa

Nargileler

Erkanlar Bakırcılık'ta zengin nargile çeşitleri ile aradığınızı bulabileceğiniz adresiniz.. Her ihtiyaca cevap verebilecek zengin ve bol çeşit... Devamını oku...

Çay Kazanları

Çay kazanlarında bol çeşit ve uygın fiyatlar Erkanlar Bakırcılık'ta. Bize danışmadan karar vermeyin. Aradığınızı bulabileceğiniz adresiniz.. Devamını oku...

Hediyelik Eşyalar

Her türlü bakır işleme hediyelik eşya çeşidimizle hizmetinizde olan firmamız, Trabzon ve yöresine has çeşitlerimizle hizmetinize devam etmektedir.Yılların birikimi, tecrübesi siz değerli müşterilerimizin hizmetinde. Devamını oku...

Erkanlar Bakırcılık

Hertürlü bakır hediyelik eşyalar, nargileler, çay kazanları, armalar, palketler, süs eşyaları ve daha birçok ürünü bir arada bulabileceğiniz zengin ürün çeşitlerimizle Trabzonda Çarşı Mahallesinde hizmetinizdeyiz.İstediğiniz formatta hazırlanmış her türlü bakır işlemesi ürünleri yanısıra elinizdeki hertürlü bakır eşyada istediğiniz şekilde süslenerek sizlere verilir. Özel günleriniz, kutlamalarınız veya hediyelikleriniz için zengin bol çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz..

Erkanlar Bakırcılık size bir telefon kadar yakın. Eğer isterseniz web sayfamızdaki iletişim bölümünden de bizlere ulaşabilir veya mail atabilirsiniz.

Zengin ürün çeşitlerimiz için sitemizi ziyaret ediniz... 
 

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...

Trabzonda Bakır Sanatı

Trabzon Bakırcılığı:

Bölgedeki zengin bakır yataklarından elde edilen bakır, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ticaret ve kültür şehri olan Trabzon atölyelerinde işlenmiştir. Trabzon’daki atölyeler, ortaçağdan beri geleneksel olarak bakır, bronz ve pirinçten mutfak kaplarıyla çeşitli eşya yapımına devam etmekteydi. Atölyelerdeki bakır, bronz ve pirinç üretimi, Trabzon’un en büyük sanayi kolunu o1uşturmaktaydı. Osmanlı Sultanı II. Bayezid döneminde yapılan Topkapı Sarayı envanter listelerinin de gösterdiği gibi, Trabzon atölyelerinde büyük bir beceriyle üretilen kaplar, Osmanlı sarayında kullanılacak kadar değerliydi.

Büyük bir beceriyle bakır, bronz ve pirinçten yapılan mutfak kaplarıyla çeşitli eşya, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Kuzeybatı İran bölgesinde kullanım alanı bulmuştur. Ayrıca Trabzon’un önemli bir liman şehri olması, üretilen bakır eşyanın denizyoluyla Karadeniz’deki diğer şehirlere de ihracını kolaylaştırmıştır. Nitekim Osmanlı arşiv belgelerinden öğrendiğimize göre, Trabzon’daki atölyelerde yaptırılan çok sayıdaki barut ve güherçile kazanları, Anadolu’da başka şehirlere gönderilmekteydi.

Trabzon’daki atölyeler, bakırcılık sanatını günümüze kadar canlı bir şekilde devam ettirmişlerdir. Bakırcı, kazancı ve kalaycıların halk türkülerine konu olması, bu zanaat dalının sosyal hayatta oynamış olduğu önemli rolü açıkça göstermektedir. Bölgeye özgü karakteristik formlara sahip olan üstten saplı ocak kazanları, bakraçlar, ibrikler, güğümler, süt tasları, hoşaf tasları, hamur leğenleri, kapaklı hamsi tavaları, maşrapalar, kapaklı sahanlar, tencereler ve mangallar, Trabzon atölyelerinin ününü yansıtmaktadır.

Üretilen bu eşyalar, hem Anadolu hem de lstanbul’da yaygın olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde bile, Trabzon atölyelerinde üretilen bakır kapkacak, Doğu Karadeniz Bölgesi ile, lstanbul ve Adapazarı-Bolu yöresinde en çok aranılan mutfak kapları olarak büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.

HEDİYELİK VE SÜS EŞYALARI

HEDİYELİK EŞYALAR   

Her türlü bakır işleme hediyelik eşya çeşidimizle hizmetinizde olan firmamız, Trabzon ve yöresine has çeşitlerimizle hizmetinize devam etmektedir.Yılların birikimi, tecrübesi siz değerli müşterilerimizin hizmetinde
Daha detaylı bilgi için tıklayın...

BAKIR İŞLEME SANATI

BAKIR İŞLEME SANATI

Kendi üretimimiz olan ürünlerimiz Trabzon yöresi ve çeşitleri ile hizmetinize sunulmaktadır.çeşitli süs eşyalarından, ev eşyalarına varıncaya kadar pek çok alanda üretilen ürünler show roomlarımızda sergilenmekte ve sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız...

ZENGİN ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Zengİn ÜrÜn çeşİtlerİ

Kendi üretimimiz olan ürünlerimiz Trabzon yöresi ve çeşitleri ile hizmetinizde. Aradığınız bir çok çeşidi bulabileceğiniz adresiniz Erkanlar Bakırcılık. 

Daha detaylı bilgi için tıklayınız...

Kurumsal

Erkanlar Bakırcılık yılların tecrübesini Trabzondaki adresinde devam ettirmektedir. Osmalıdan kalma el sanatı olan bakır işlemeciliğini yıllardır devam ettiren firmamız, zengin ürün çeşitleri ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.. Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Zengİn Hedİyelİk Eşyalar..

Bakır Hediyelik Eşya Çeşitleri
Hediyelik eşya bakır işlemeciliğinin günümüzde en önemli kısmını oluşturur. Saatler, kahve takımları, demlikler, tepsiler, semaverler, isimlikler, plaketler, kalemlikler ve daha birçok ürün çeşidiyle zengin bir ürün gurubudur..

Ürünlerimizi sitemizde ziyaret edebilir veya teşhir salonlarımızda birebir görme imkanına sahip olabilirsiniz.


Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız...

  Onlarca farklı bakır işleme ürün çeşidi ile her türlü ihtiyacınızı  karşılayabileceğiniz adresiniz. Bakır fincanda içeceğiniz bir Türk  Kahvesinin tadına doyum olmayacaktır. Hertürlü bakır fincan ve  cezve çeşitleri de Erkanlar Bakırcılık'ta..  Daha Ayrıntılı Bilgi İçin  Tıklayınız..

"Erkanlar Bakırcılık Yılların Tecrübesiyle Bölgemizde Hizmet Vermeye Devam


Etmektedir.. Bize Danışmadan Karar Vermeyin.." 

Bizden Kareler

Adresimiz

Adresimiz:                                                   Telefonlarımız:
Merkez:
Çarşı Mah.Goloğlu Sokak No:1                    Tel & Fax :0 462 321 44 41
Şube:                                                                   Cep: 0 535 621 46 20
Çarşı Mah. Bedestan Cad.
No:40                                                  
Trabzon  |  Türkiye 

BOL ÇEŞİTLİ HEDİYELİK EŞYALAR..

Bakır Hediyelik Eşya Çeşitleri

Hediyelik eşya bakır işlemeciliğinin günümüzde en önemli kısmını oluşturur. Saatler, kahve takımları, demlikler, tepsiler, semaverler, isimlikler, plaketler, kalemlikler ve daha birçok ürün çeşidiyle zengin bir ürün gurubudur. 

Ürünlerimizi sitemizde ziyaret edebilir veya teşhir salonlarımızda birebir görme imkanına sahip olabilirsiniz. 

ARADIĞINIZ HERŞEY..

PLAKETLER

Zengin plaket çeşitleri ayrıca diğer seçeneklerimizle özel günlerinizin değerini artırmak ve ölümsüzleştirmek istiyoruz.

ARMALAR

Armalar ve size özel ürün çeşitlerimizle firmalarınızı, çalışanlarnızı ve sevdiklerinizi mutlu ve motive edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz

HEDIYELIK EŞYALAR

Her türlü bakır işleme hediyelik eşya çeşidimizle Trabzon ve yöresine has çeşitlerimizle hizmetinize devam etmektedir.